Bıçak Setleri

Izgara Liste

1-24 of 67

Sayfa :
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Izgara Liste

1-24 of 67

Sayfa :
  1. 1
  2. 2
  3. 3

Doğru Bıçak Seti Seçimi

Bıçak ve çakı gibi kesici aletler, avcılık, kampçılık gibi açık hava sporlarında sıklıkla tercih edilen ekipmanlar arasında olmakla birlikte, bir çok işlevi içerisinde barındıran bıçak seti çeşitleri, çoğunlukla mutfak kullanımı içindir. Gastronomi öğrencilerine özel tasarlanmış setlerin yanı sıra, profesyonel ya da amatör aşçıların kullanımına uygun mutfak bıçak setleri bulmak mümkündür. Bu setler içerisinde soyma, doğrama, kesme, oyma gibi işlevleri sebze ve et çeşitlerinde uygulamak için özel olarak üretilmiş, çeşitli boylarda bıçak modellerini bir arada bulabilirsiniz. Farklı işlev ve amaçlara sahip bıçakların her birini ayrı ayrı satın almak, set olarak almaktan daha pahalı ve daha uğraştırıcı olduğundan, bıçak seti tavsiyesi bütçe ve pratiklik bakımından doğru olacaktır. Setlerin genellikle saklama kutusu ya da çantasıyla birlikte satılması da kullanım kolaylığı yaratmaktadır.

Amacınıza uygun bıçak seti hangisi?

Doğru bıçak seti seçerken göz önünde bulundurulması gereken bazı noktalar vardır. Bıçak seti fiyatları 100 liradan 5000 liraya kadar oldukça geniş bir yelpazeye yayılmaktadır. Çoğu üründe olduğu gibi bıçaklarda da dayanıklılık önemli bir özellik olduğundan, ucuza alınan setler dayanıksız çıkarsa son tahlilde daha masraflı olabilmektedir. Doğru set seçimini, sizin amacınız belirleyecektir. Gastronomi öğrencisiyseniz ya da yemek yapmayı öğrenmeye karar verdiyseniz, bu öğrenme sürecine özel setler tasarlandığını göreceksiniz. Eğer setinizi evdeki günlük aşçılığınız için tercih ediyorsanız, o zaman çok büyük bir sete ihtiyacınız olmayacaktır. Günlük kullanım için sebze kesme, doğrama ve soyma, et kesme ve fileto ile ekmek bıçaklarının bulunduğu setler idealdir.

Bıçak seti hangi çeşitleri içerir?

Bıçak seti çeşitleri, işlevine, kullanım alanına göre 2 parçadan 20 parçaya kadar bıçak çeşidi içerebilir. Et kesmek, et dövmek, fileto yapmak, balık temizlemek oldukça kendine has işlemlerdir ve gerçekleştirilebilmeleri için bu işe özel üretilmiş bıçaklara ihtiyaç duyulur. Tüm meyveleri soymak için tek bıçak kullanılabileceği gibi, örneğin sırf elmanın göbeğini çıkarmak için özel olarak üretilmiş bıçak modelleri mevcuttur. Bıçak setlerinin değişmeyen parçalarından biri olan soyacakları tek ya da çift taraflı olarak bulmak mümkündür. Setler suya dayanıklı bir çanta, mıknatıslı bir bıçaklık ya da ahşap bir saklama kutusu gibi çeşitli koruyucularla birlikte satılabilmektedir. Bazı setlerin içerisinde bulabileceğiniz bıçak seti tahtası, tüm kesme işlemlerinizi gerçekleştirebileceğiniz, seçtiğiniz bıçağa uygun bir tasarım olacaktır.

Doğru bakım, dayanıklı bıçak seti

Bıçak setinizi seçtikten sonra, bıçaklarınızın bakımını sağlıklı şekilde devam ettirmek artık sizin elinizde olacaktır. Bıçaklarınızı düzenli olarak bilemeniz, hem sizin iş yükünüzü azaltacak, hem de bıçağınızı formda tutacaktır. Kaliteli bir bileme aleti edinebilir ya da bileme aletinin dahil olduğu setleri tercih edebilirsiniz. Bıçakların saklanmasındaki önemli kurallardan biri, birbirlerine değmeyecek şekilde tutulmalarıdır. Bunun için setinizle gelen saklama kutularını ya da bıçağınıza uygun bıçak kılıfı çeşitlerini kullanabilirsiniz. Günümüzde kaliteli bıçak çeşitleri paslanmaz teknolojiye sahip olsa da, bıçağın ve sizin sağlığınız açısından bıçakları kullanımdan hemen sonra, ılık suyla elde yıkayıp kurulamanızda fayda olacaktır. İster öğrenci, ister profesyonel bir şef, ister kendi mutfağınızın hükümdarı olun, Bicakcim.com, her zevke ve her kullanıma hitap eden bıçak seti çeşitleriyle, ücretsiz kargo imkanıyla müşterilerin hizmetinde. 30 seneyi aşan ticari tecrübesinin verdiği güvenceyle Bicakcim.com, günlük mutfak setlerinden Uzak Doğu bıçak çeşitlerine, kasap ve dönercilik gibi meslek gruplarına özel ürünlerden kurban bıçaklarına, her türlü bıçak bakım aksesuarına kadar geniş bir yelpaze sunuyor.