0ürün sepetinizde
Bıçakçım.com'a hoşgeldiniz.
Log In

Giriş

Şifrenizi mi unuttunuz?

Ara Toplam: 0,00 TL

Kai Bıçakları Resmi Türkiye Distribütörü

 

Kai, bir Japon markası

Moda, yaşam tarzı, medya dünyası – Japonya zamanının ilerisindedir. Geliştirilecek olan her ne olursa olsun, o şey Tokyo’da zaten vardır. Japon ürünleri dünyanın her yerinde yoğun talep görürler. Uyum, minimalizm ve fonksiyon, bu Uzakdoğu harmanı ile yüksek kalitede birleşince ortaya çok sayıda popüler yaşam tarzı ürünü çıkar. Kai ürünleri, yüksek derecedeki bilinirlikleriyle Japonya’da uzun zamandır kült statüsündedir. 1908 yılında Seki’de kurulan şirket, 100 yıl boyunca kesici aletler geliştirip satmıştır ve bu ürünler mükemmel bir keskinliğe ve işlevselliğe sahiptir.

Kai - 100 yılı aşkın gelenek

1908 yılında Seki’de kurulan Kai grup, bıçakçılık alanında 100 yıl öncesine uzanan bir geleneğe sahiptir. Üstün işlevselliği, keskinliği ve dayanıklılığı ile ünlüdür. Bu özellikler Kai ürünlerini dünyanın en iyileri arasında yerleştirmiştir. Ürün yelpazesi 10000’den fazla çeşit içerir. Avrupa pazarında, yüksek kalitedeki ürünlerimiz dört farklı alana odaklanmıştır. Ortak payda olan kalite ve mükemmellik yüzlerce yıllık geleneğe ve Japon Samuray kılıcı yapımı kültürüne dayanır.

 

SAMURAY KILICI GELENEĞİNDEN DOĞMUŞTUR

 

KAI Bıçak Serileri


Kai Seki Magoroku Shoso Serisi


SHOSO

10 Farklı Model Seki Magoroku Shoso Sertlik 58 ±1 HRC Şef Bıçağı 8.25“

 

Kai Wasabi Black Serisi


WASABI

17 Farklı Model Wasabi Black Sertlik 58 ±1 HRC Deba 8.25“ 

Kai Vintage Serisi


VİNTAGE

7 Farklı Model Seki Magoroku Vintage Sertlik 59 ±1 HRC Ekmek bıçağı 9.0“

 

Kai Shun Serisi


SHUN CLASSIC

28 Farklı Model Shun Classic Sertlik 61 ±1 HRC Şef bıçağı 8.0“

 

Kai Shun Kaji Serisi

SHUN KAJI

7 Farklı Model Shun Kaji Sertlik 64 ±1 HRC Dilimleme bıçağı 9.0“

 

Kai Shun Premier Serisi


SHUN PREMİER

13 Farklı Model Shun Premier Tim Mälzer Sertlik 61 ±1 HRC Santoku 7.0“

 

Kai Shun Nagare Serisi


SHUN NAGARE

6 Farklı Model Shun Nagare Sertlik 61 ±1 HRC Chef's Knife 8.0“

 

Kai Pro Sho Serisi


PRO SHO

7 Farklı Model Shun Pro Sho Sertlik 61 ±1 HRC Usuba 6.5“

 

Kai Composite Serisi


COMPOSITE

8 Farklı Model Seki Magoroku Composite Sertlik 61 ±1 HRC Nakiri 6.5“

 

Kai Redwood Serisi


RED WOOD

12 Farklı Model Seki Magoroku Red Wood Sertlik 58 ±1 HRC Deba 8.25“

 

Kai Shi Hou Serisi


SHİ HOU

Sınırlı Üretim Bıçak Sertlik 64 ±1 HRC Shi hou 3 Şef bıçağı 8.5"

 

Kai Michel Bras Serisi


MİCHEL BRAS

10 Farklı Model Sertlik 61 ±1 HRC Michel Bras No.10 7.8"

 

 

 

Kai Junior Serisi


JUNİOR

1 Farklı Model Tim Mälzer Junior (Çocuk) Mutfak Bıçağı Sertlik 58 ±1 HRC

 

Kai Pure Komachi 2 Serisi


PURE KOMACHİ2

7 Farklı Model Pure Komachi 2 Sertlik 53 ±1 HRC Şef bıçağı 8.0“

 

Kai Whetstones


WHETSTONES

8 Farklı Model Combination Whetstone Grain 300/1000 Bileme Taşı

 

 

Kai Bileme Makineleri


SHARPENERS

2 Farklı Model Shun Electric Wet Sharpener

 

Kai Bıçak Çantaları


KNIFE BAGS

2 Farklı Model Shun Knife Bag 0781

 

 

Japon Bıçak Tipleri

I. SANTOKU

Santoku’nun Japonca anlamı: üç avantaj. Santoku, Avrupa Şef bıçakları gibi çok-amaçlı bıçakların geleneksel Japon şeklidir. «Üç avantaj» ismi üç genel uygulama olanağından gelir: balık, et ve sebze kesme. 
 

II. NAKIRI

 

Nakiri’nin Japonca anlamı: sebze kesici. Nakiri, Japon sebze bıçaklarının geleneksel şeklidir ve genellikle her tür sebzenin kesiminde kullanılır. Nacağa benzeyen şekline rağmen, bu bıçak, kemik parçalamak için uygun değildir.  

III. YANAGIBA

Yanagiba’nın Japonca anlamı: söğüt yaprağı bıçağı. Yanagiba Japonya’da geleneksel olarak dilimleme bıçağı olarak kullanılır. İnce ve uzun bıçağı sayesinde, Sushi ve Sashimi hazırlarken malzemeleri zar inceliğinde kesmeye uygundur. Bu bıçak, sanatsal ve daha da önemlisi, kusursuz ve pürüzsüz kesme performansını garanti eder. Bıçağın boyu ve şekli uzun ve devamlı kesme hareketine imkan verir. IV. DEBA

Deba’nın Japonca anlamı: çıkıntı bıçağı. Deba Japonya’da geleneksel olarak nacak (el baltası) olarak kullanılır. Bu sağlam ve ağır bıçak, tek bir kesici kenarı olan güçlü, geniş bir bıçağa sahiptir. Bıçağın önü genellikle balık filetosu için kullanılır. Bıçağın arka tarafı daha güçlüdür ve diğer uygulamaların yanı sıra, küçük tavuk ve balık kemiklerini parçalamakta kullanılır. 

Bileme Talimatları

Bileme taşı, kullanılmadan önce 10 dakika kadar suda bekletilmelidir. Bileme işlemi boyunca taşın daima hafifçe ıslak olmasına dikkat edin. Asimetrik bıçaklar: önce bilenmiş yüzü bileme taşına yerleştirin. Üretici tarafından tavsiye edilen açıyı kullanın. Bıçağı, kenarına doğru baskı uygulayarak ve bıçağı geri çekerken baskıyı kaldırarak, bileme taşıyla 45°lik bir açı (mümkün olan en geniş yüzeyi elde etmek için) oluşturacak şekilde bileyin. Bu işlem bıçağın bütün parçalarında orantılı olarak tekrar edilmelidir. Bilenmiş taraf bittiğinde, bıçağı ters çevirin ve işlemi yukarıda tarif edildiği şekilde ama daha az sıklıkta – 1/10 yeterli olacaktır – bu yüzde de tekrarlayın. Simetrik bıçaklar: Yukarıdaki işlemi gerçekleştirin, fakat açıyı yaklaşık 15°ye düşürün.
Simetrik biçimde bilenmiş bir bıçağa sahip olmak için, her iki yüzün de eşit olarak bilenmesi gerekir.  


Bakım 

En yüksek kalitedeki bıçaklarımızın keskinliklerini daha uzun süre koruyabilmeleri için bir miktar bakım gerekir. Bıçaklarınızı ilk kez kullanmadan önce sıcak suyla temizleyin. Her kullanımdan sonra suyun altında temizleyin ve yumuşak bir bezle kurulayın; aşındırıcı, sert içerikli temizlik maddeleri kullanmayın. Güvenliğiniz için daima bıçağı bir havlu ya da bez ile bıçağın sırtından kenarına doğru silin. Limon suyu gibi aşındırıcı maddelerin kullanımının ardından hemen yıkayarak temizleyin. 

Bıçakları asla bulaşık makinesinde yıkamayın. Bu hem materyaline hem de kenarının keskinliğine zarar verir. Asla cam ya da granit kesme tahtalarının üzerinde kesim yapmayın. Bunları temizlemek daha kolay olabilir ancak en sert çeliğin bile tahrip olmasına sebep olacaklardır. Sadece ahşap veya orta sertlikteki sentetik kesme tahtalarını kullanın. Doğal ahşap sapları olan bıçakları uzun süre suda bırakmayın. Zaman zaman sapını doğal bir bitki yağı ile yağlayın. Bıçağı saklarken kenarının diğer metal nesnelerle temas etmemesine dikkat edin. Bu şekilde kenarının zarar görmesini engellersiniz. 

Keseceğiniz cisimlerde bıçak ağzının sert malzemeye çarpmamasına daima dikkat edin. Kemik, dondurulmuş gıdalar veya benzeri sert cisimleri keserken bıçağın ağzı zarar görebilir. 

Bıçakları bir bıçak bloğunda, ahşap çekmece yuvasında veya duvara monte edilmiş mıknatıslı bir panoda saklayın; Japon bıçaklarını saklamanın en iyi yolu, ahşap kılıf kullanmaktır.